Разлика помеѓу преработките на „Кримска Автономна Советска Социјалистичка Република“

Flag of the Crimean ASSR (1939) copy.svg
с (→‎Наводи: Додадена категорија using AWB)
(Flag of the Crimean ASSR (1939) copy.svg)
|p3 = Кримска област
|flag_p3 = Flag of Ukrainian SSR.svg
|image_flag = Flag of the Crimean ASSR (19381939) copy.svg
|capital = Симферопол
|government_type = автономна советска социјалистичка република
189

уредувања