Разлика помеѓу преработките на „Американски Девствени Острови“

с
→‎Окрузи и подокрузи: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Сe → Се
с (→‎Окрузи и подокрузи: Додадена категорија)
с (→‎Окрузи и подокрузи: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Сe → Се)
'''Подокрузи од [[Сент Томас]]:'''</span>
# [[Шарлота Амалија]]
# [[Ист Енд]] (СeнтСент Томас)
# [[Нортсајд]]
# [[Саутсајд]]