Бакирќој: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
с
Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Нa → На
[проверена преработка][проверена преработка]
(+image #WPWPTR #WPWP)
с (Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Нa → На)
 
| website = {{URL| www.bakirkoy.bel.tr | www.bakirkoy.bel.tr }}
}}
[[Image: Bakırköy Marina... - panoramio.jpg|thumb|300px|right| Bakırköy Marina ]]
'''Бакирќој''' ({{lang-tr|Bakırköy}}) — големa и најгусто населена населба на станбени објекти во [[Истанбул]], [[Турција]], на европската страна од градот, помеѓу главниот пат E5 и брегот на [[Мраморно Море]]. Местото е важен трговски центар за Истанбул.
 
{{наводи}}
 
== НaдворешниНадворешни врски ==
 
* [http://www.bakirkoy.bel.tr Официјално мрежно место на Бакирќој]