Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Нема измена во големината ,  пред 4 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
}}
 
'''Доналд Џон Трамп''' ({{lang-en|Donald Trump}}, роден на {{роден на|14|јуни|1946}}) — американски политичар, стопанственик, јавна личност и [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседателПретседател на САД]].
 
== Животопис ==