Војводство Тирингија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Кнежество → Кнежевство (3))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
{{Infobox Former Country
|native_name = {{langјаз|de|''Herzogtum (Landgrafschaft) Thüringen''}}
|conventional_long_name = Војводство (Ландгрофовија) Тирингија
|common_name = Тирингија