Улангом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|
(#WPWPMK #WPWP)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
}}
 
'''Улангом''' ([[монголски јазик|монголски]]: {{langјаз|mn|Улаангом}}, ''црвена долина'') е главниот град на [[покраината Увс]] во [[Монголија]]. Градот се наоѓа на југозапад од [[Увс Нур]] и во близина на руската граница.
 
== Географија ==