Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|
с (→‎top: Јазична исправка, replaced:  km →  км using AWB)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за држава
|native_name = {{langјаз|mn|Увс аймаг}}
|conventional_long_name =Покраина Увс
|common_name = Увс