Разлика помеѓу преработките на „Тувалу“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 месеци
с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз| (2))
|image_coat = Coat of arms of Tuvalu.svg
|image_map = LocationTuvalu.png
|national_motto = {{langјаз|tvl|''„Tuvalu mo te Atua“''}}{{spaces|2}}<small>([[тувалски јазик|тувалски]])<br />„Тувалу за Семоќниот“</small>
|national_anthem = {{langјаз|tvl|''[[Tuvalu mo te Atua]]''}}{{spaces|2}}<small>(тувалски)<br />''Тувалу за Семоќниот''</small>
|royal_anthem =
|official_languages = [[тувалски јазик|тувалски]], [[англиски јазик|англиски]]