Разлика помеѓу преработките на „Намибиски долар“

Одземени 69 бајти ,  пред 6 месеци
Бришење на "Billet_namibien.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на A.Savin поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Banknotes of Namib
с (→‎Надворешни врски: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
(Бришење на "Billet_namibien.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на A.Savin поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Banknotes of Namib)
 
== Банкноти ==
 
 
[[File:Billet namibien.jpg|thumb|10 намибиски долари]]
Банкноти во промет се:
*10 долари