Разлика помеѓу преработките на „Пропан“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Кирилизација, replaced: m<sup>3</sup> → м<sup>3</sup> (2), kg/м<sup>3</sup> → кг/м<sup>3</sup> (2)
с (→‎top: Замена со исправно име на предлошка, replaced: {{никулец за органско соединение}} → {{органско соединение-никулец}})
с (→‎top: Кирилизација, replaced: m<sup>3</sup> → м<sup>3</sup> (2), kg/м<sup>3</sup> → кг/м<sup>3</sup> (2))
 
| C = 3|H = 8
| Appearance = Colorless gas
| Density = 2.0098 kgкг/mм<sup>3</sup>, gas (0 °C, 1013 mbar)<br>581.2 kgкг/mм<sup>3</sup>, liquidтечност atпри boiling pointвриење
| MeltingPtC = −187.7
| Melting_notes =