Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Одземен 11 бајт ,  пред 13 години
с
Бот Додава: ms:Eric Dane
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Интервики)
с (Бот Додава: ms:Eric Dane)
 
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден [[9 ноември]], [[1972]]) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[[ar:إيريك دين]]
[[en:Eric Dane]]
[[es:Eric Dane]]
[[fi:Eric Dane]]
[[fr:Eric Dane]]
[[it:Eric Dane]]
[[nl:Eric Dane]]
[[ja:エリック・デイン]]
[[ms:Eric Dane]]
[[nl:Eric Dane]]
[[no:Eric Dane]]
[[pl:Eric Dane]]
[[pt:Eric Dane]]
[[ro:Eric Dane]]
[[fi:Eric Dane]]
[[sv:Eric Dane]]
59.415

уредувања