ФК Херенвен: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Ривалства: Јазично подобрување, replaced: ривали → соперници
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (3))
с (→‎Ривалства: Јазично подобрување, replaced: ривали → соперници)
 
==Ривалства==
Најголеми ривалисоперници на Херенвен се [[ФК Камбур|Камбур]] од [[Леуварден]] и [[ФК Гронинген]] од градот [[Гронинген]].
 
==Титули==