Разлика помеѓу преработките на „Василиј Тропинин“

Додадени 19 бајти ,  пред 1 месец
 
== Дела ==
<gallery mode="packed" heights="168" caption="VasilyДела Tropinin'sна works"Васили Тропинин>
Податотека:Tropinin SemeyPtMorkovyxGTG.jpg|Семеен портрет на грофовите Моркови, 1813 година
Податотека:Tropinin pt arseniya syna.jpg|Портрет на Арсениј Тропинин, син на уметникот, 1818 година