Разлика помеѓу преработките на „Максим Покровски“

Додадени 72 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
'''Максим Сергеевич Покровски''' ( {{Lang-ru|Макси́м Серге́евич Покро́вский}}, 17 јуни 1968 ) е руски музичар, најпознат како фронтмен на рок-групата [[Ногу Свело]] со седиште во [[Москва]]. .Тој исто така објавил и неколку соло песни во [[Русија]] и [[Велика Британија]]. Сега работи во [[САД]].
 
== Надворешни врски ==
 
{{Биог-никулец}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Покровски, Максим}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Родени во 1968 година]]