Разлика помеѓу преработките на „Јегор Бабурин“

Додадени 67 бајти ,  пред 1 месец
нема опис на уредувањето
 
'''Јегор Константинович Бабурин''' ({{Lang-ru|Егор Константинович Бабурин}}; [[Чернигов|Чернигов,]] 9 август 1993 година) е [[Русија|руски]] професионален [[Фудбал|фудбалски]] [[Голман (фудбал)|голман,]] кој игра за [[Фудбалски клуб Ростов|ФК Ростов]] .
 
'''Јегор Константинович Бабурин''' ({{Lang-ru|Егор Константинович Бабурин}}; [[Чернигов|Чернигов,]] 9 август 1993 година) е [[Русија|руски]] професионален [[Фудбал|фудбалски]] [[Голман (фудбал)|голман,]] кој игра за [[Фудбалски клуб Ростов|ФК Ростов]] .
 
== Успеси ==
 
{{Биог-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бабурин, Јегор}}
[[Категорија:Фудбалери на ФК Ростов]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Рубин Казан]]