Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 1959“

Одземен 1 бајт ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник)
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
'''Евровизија 1959''' е 4. издание на Евровизија. Се одржа во Кан, Франција на 11.03.1959 г.
Победник беше Холандија со песната “Tom“Een Pillibi”Beetje” од Teddy Scholten
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1959.svg]]
Анонимен корисник