Европско првенство во фудбал 2004: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: 04 јули → 4 јули
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}})
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: 04 јули → 4 јули)
| градови = 8
| стадиони = 10
| период = [[12 јуни|12]] — [[044 јули]] [[2004]]
| учесници = 16
| шампион = {{ГРЦ}}