Разговор:Си Џинпинг: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
INkubusse ја премести страницата Разговор:Си Ѓинпинг на Разговор:Си Џинпинг презапишувајќи врз пренасочување: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило)
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Разговор:Си Џинпинг на Разговор:Си Ѓинпинг)
с (INkubusse ја премести страницата Разговор:Си Ѓинпинг на Разговор:Си Џинпинг презапишувајќи врз пренасочување: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило))