Разлика помеѓу преработките на „Си Ѓинпинг“

Додаден 51 бајт ,  пред 10 месеци
INkubusse ја премести страницата Си Ѓинпинг на Си Џинпинг: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило)
(INkubusse ја премести страницата Си Ѓинпинг на Си Џинпинг: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило))
Ознака: Ново пренасочување
 
(нема разлика)