Разлика помеѓу преработките на „Си Џинпинг“

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
INkubusse ја премести страницата Си Ѓинпинг на Си Џинпинг: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило)
(ситна поправка)
с (INkubusse ја премести страницата Си Ѓинпинг на Си Џинпинг: (по)точна транскрипција; т.е. изговорот е многу поблиску до оваа транскрипција (што е основното правило))