Разлика помеѓу преработките на „Новогодишна ноќ“

Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
→‎Сингапур: Јазично подобрување, replaced: актери → глумци (2)
с
с (→‎Сингапур: Јазично подобрување, replaced: актери → глумци (2))
Најголемата прослава и централна манифестација за Новогодишната вечер во [[Сингапур]] се одржува на Мариновиот брег, на која обично присуствуваат околу 250.000 луѓе. Други места на коишто има прослави за дочек на Новата година, а се во близина на Мариновиот брег, се хотелите: Фултон, Марина Мадарин, Риц-Карлтон Милениум, Марина Беј Сендс, итн.
 
На кејот, 20.000 балони исполнети со 500.000 желби на Сингапурците приредуваат визуелна уметничка приредба исполнет со брилијантни бои со помош на светлосни ефекти. Присутните се забавувани од различни улични актериглумци и концерти, кои се одржуваат на пловечка платформа до брегот. Учествуваат актериглумци и изведувачи како од земјата така и од странство. Целата манифестација се пренесува во живо на телевизија. Последните десет секунди до полноќ, се одбројувани од изведувачите заедно со публиката. На тоа следни спектакуларен огномет, кој го осветлува целиот брег.
 
=== Филипините ===