Клуб 27: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: актери → глумци
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: актери → глумци)
 
[[Податотека:Nirvana around 1992.jpg|мини|Курт Кобејн, 1992 година.]]
'''Клуб 27''' — израз кој се користи за музичари, актериглумци и артисти кои починале во 27та година од нивниот живот. Во Клубот 27 први се вброиле [[Брајан Џонс]], [[Џими Хендрикс]], [[Џенис Џоплин]] и [[Џим Морисон]] кои починале на 27 години во период од две години. Исто така во клубот се вбројува и Курт Кобејн. Неговата сестра тврдела дека Кобејн уште како дете сакал да биде член на овој клуб.
 
{{никулец}}