Разлика помеѓу преработките на „Агнија Кузњецова“

Додадени 3 бајти ,  пред 2 месеци
с
Јазично подобрување, replaced: актерот → глумецот
с (Јазично подобрување, replaced: актерот → глумецот)
 
== Личен живот ==
Таа се гледала со нејзиниот соученик од театарскиот институт, актеротглумецот Леонид Бичевин . Во 2015 година се омажила за Максим Петров.
 
== Користена литература ==
 
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Луѓе од Новосибирск]]
[[Категорија:Живи луѓе]]