Разлика помеѓу преработките на „Си беше еднаш куче“

Одземени 162 бајти ,  пред 10 месеци
→‎Споменици: поправки
(Создадено преведувајќи ја страницата „Жил-был пёс“)
 
(→‎Споменици: поправки)
 
== Споменици ==
[[Файл:Памятник_Счастью_(Томск).jpg|мини| Споменик на волкот („Сега ќе пеам! ») Во [[Томск]] .]]
 
* Бронзен споменик на Волкот со тежина од околу 200 кг беше подигнат во [[Томск]] во 2005 година. Нејзини автори се консултантскиот уметник Леонти Усов и работникот за леење, Максим Петров. Волкот може да изговори 8 фрази („Дај Боже! "," Аха, дали е ова работата? "," Да, тој ќе го стори тоа! "," Сега ќе пеам! ","Па, влеговте, ако е тоа! „И други) .
 
193

уредувања