Евровизија 1988: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: 8 год. → 8 г.)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Ппобедик → Победник)
 
'''Евровизија 1988''' е 33. издание на Евровизија. Се одржа во Даблин, Ирска на 30.04.1988 г.
ПпобедикПобедник беше Швајцарија со песната “Ne partez pas sans moi” од Céline Dion
 
[[Eurovision Song Contest Logo 1988.svg]]