Разлика помеѓу преработките на „Репка (приказна)“

илустрирање
(Создадено преведувајќи ја страницата „Репка“)
 
(илустрирање)
[[Податотека:Репка Издание Кнебель.png|мини|275x275пкс|Репка]]
 
{{Литературное произведение|Название=Репка|Изображение=Репка Издание Кнебель.png|Ширина=250пкс|Подпись изображения=<small>Рисунок с обложки книги русских сказок 1916 г.</small>|Жанр=русская народная сказка|Язык оригинала=русский|Написан=|Публикация=}}
[[Податотека:Репка_-_Русская_сказка.jpg|мини|275x275пкс| Цртежи за бајката од колекцијата на А. Н. Афанасјева]]
[[Податотека:The_Giant_Turnip.jpg|мини|275x275пкс| Илустрации на силуетистката Елизабет Бом, по литературната обработка на бајката (1887)]]
193

уредувања