Разлика помеѓу преработките на „Грб на Молдавија“

+ File:Arms of Moldova.svg
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона)
(+ File:Arms of Moldova.svg)
 
|middle =
|middle_width =
|lesser = Arms of Moldova.svg
|lesser_width =
|armiger = {{знамеикона|Moldova}}
189

уредувања