Руски народен танц: Разлика помеѓу преработките

→‎Руски танци: Викификација
(→‎Руски танци: Хопак – украински танц)
(→‎Руски танци: Викификација)
== Руски танци ==
 
* [[:ru:Барыня (танец)|Баријанија]]
* [[:ru:Камаринская|Камаринскаја]]
* [[:ru:Хоровод|Коровод]]
* [[Казачок|Козачок]]
* Сквотот танц
* Тројка
* [[:ru:Трепак|Трепак]]
* Тропак
* [[:ru:Яблочко|Јаблочко]]
 
== Исто така види ==
204

уредувања