Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 33 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: kv:Курск обласьт
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sl:Kurska oblast)
с (Бот Додава: kv:Курск обласьт)
[[ja:クルスク州]]
[[ko:쿠르스크 주]]
[[kv:Курск обласьт]]
[[lt:Kursko sritis]]
[[lv:Kurskas apgabals]]
59.415

уредувања