Разлика помеѓу преработките на „Брандис (Германија)“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
 
|image_photo = BrandisRathaus.JPG
|image_caption = Градското собрание на Брандис
|Wappen = Wappen brandisBrandis.PNGsvg
|lat_deg = 51 | lat_min = 20 | lat_sec = 5
|lon_deg = 12 | lon_min = 36 | lon_sec = 32
12

уредувања