Жепа: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
Исправен редослед на поднаслови
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{Никулец за географијата на Албанија}} → {{Албанија-гео-никулец}})
с (Исправен редослед на поднаслови)
 
 
'''Жепа''' — село во јужна [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[област Белград (Албанија)|областа Белград]], [[округ Поличане|округот Ура Вајгуроре]] и [[општина Жепа]].
 
== Историја ==
 
== Географија ==
 
== Историја ==
 
== Демографија ==