Разлика помеѓу преработките на „C Sharp“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Името на јазикот: Јазична исправка, replaced: суфиксот → наставката, Суфиксот → Наставката)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
 
{{Внимание}}
 
{{Викифицирање}}
 
{{Infobox programming language
|name = C#
Анонимен корисник