Разлика помеѓу преработките на „СВОТ (анализа)“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
с
→‎Корпоративно планирање: Јазична исправка, replaced: корекции → исправки
с (→‎Маркетинг: Додадена категорија using AWB)
с (→‎Корпоративно планирање: Јазична исправка, replaced: корекции → исправки)
:*'''Основање''' фактори на критички успех - постигнување на целите и спроведување на стратегија
:*'''Подготовка''' на оперативни планови, планови за ресурси и планови за проекти за спроведување на стратегија.
:*'''Следење''' на резултатите – споредба со плановите, правење корекцииисправки, што може да значи изменување на целите/стратегиите.
 
==Маркетинг==