Разлика помеѓу преработките на „Виртуелна приватна мрежа“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎Насочување: Правописна исправка, replaced: бидејки → бидејќи
с (→‎Архитектура на OSI слојот 3: Јазична исправка, replaced: рутирачки → насочувачки using AWB)
с (→‎Насочување: Правописна исправка, replaced: бидејки → бидејќи)
 
== Насочување ==
Протоколите за пробивање може да се користат во точка-до-точка топологијата која ќе теоретски ќе се смета за VPN, бидејкибидејќи на VPN по дефиниција се очекува да ја поддржат и произволни групи на менување на мрежни јазли.
 
== Видливи за корисникот PPVPN услуги ==