Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Запознајте ја Русија/Учесници“

нема опис на уредувањето
#[[Руската Империја на Олимписките игри 1912 година]]
#[[Масовен глад во Русија 1921-22]]
#[[Список на Руси]]
#[[Список на руски научници]]
#[[Павел Громико]]
#[[Валери Воронин]]
#[[Иван Јегеров]]
#[[Андреј Таратукин]]
#[[Даниел Прен]]
#[[Изгорени од сонцето 2]]
#[[Список на руски астрономи и астрофизичари]]
#[[Игор Сорока]]
#[[Список на руски авијатичари]]
#[[Список на руски научници за Земјата]]
#[[Валери Гопин]]
#[[Лев Воронин (ракометар)]]
#[[Олег Гребнев]]
#[[Aлексеј Растворцев]]
#[[Валентин Бузмаков]]
#[[Александар Ермаков (ракометар)]]
#[[Олег Кисељов]]
#[[Алексеј Фокин]]
|-
| 15
877

уредувања