Разлика помеѓу преработките на „Стадион Цементарница“

с
→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Скопje → Скопје (2)
с
с (→‎top: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Скопje → Скопје (2))
слика = |
капацитет = 2.000 |
локација = [[СкопjeСкопје]], [[Република Македонија|Македонија]]||
сопственик = [[ФК Цементарница]]|
подлога = Трева |
}}
 
'''Стадионот Цементарница''' е стадион кој се наоѓа во [[СкопjeСкопје]], [[Република Македонија]]. Моментално на наго настапува екипата на [[ФК Горно Лисиче]]. Стадионот има капацитет од 2.000 седишта.
 
{{DEFAULTSORT:Цементарница}}