Разлика помеѓу преработките на „Агрегат“

Додадени 105 бајти ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
 
Исцрпувачките екстремно топли гасови од генските комплети може да се направат од фабрички изградени оџаци со позитивен притисок (заверени со стандардот за тестирање UL 103) или општ распоред за 40 комунални железни цевки. Се препорачува да се користи изолација за да се намали температурата на кожата на цевките и да се намали прекумерното зголемување на топлината во механичката просторија. Вентилите за прекумерно ослободување од притисок се исто така достапни за ослободување на притисокот од потенцијални пожари за враќање и за одржување на интегритетот на издувните цевки.
[[Категорија:Мотори]]
[[Категорија:Електрични генератори]]
Анонимен корисник