Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Демирел“

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: = Ислам → = ислам
с (Исправка на датумски формат, replaced: mf=y → df=y)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: = Ислам → = ислам)
| party =
| alma_mater = [[Технички универзитет (Истанбул)|Технички универзитет]]
| religion = [[Исламислам]]
}}
'''Сулејман Демирел''' ([[турски]]: ''Süleyman Demirel'') ({{роден на|1|ноември|1924}} во {{роден во|Атабеј}}<ref>Kahraman, A., Islamkoylu Suleyman, Ankara 1998, ISBN 9755840141</ref>- 17 јуни 2015, [[Анкара]]) е турски политичар.