Разлика помеѓу преработките на „Муслимани (народ)“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: = Ислам → = ислам
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: = Ислам → = ислам)
|ref6 =
|languages = [[српскохрватски јазик|српскохрватски]]{{spaces|2}}<small>([[босански]], [[српски]], [[хрватски]], [[црногорски]])</small><br/>[[словенечки јазик|словенечки]]</small><br/>[[македонски јазик|македонски]]
|religions = [[Исламислам]]
|related = [[Јужни Словени]]
}}