Стеван Трајков Калески: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Животопис: Правописна исправка, replaced: Доага → Доаѓа
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: бил роден → е роден)
с (→‎Животопис: Правописна исправка, replaced: Доага → Доаѓа)
 
Во 1910 година од страна на Турците бил затворен во затворот во [[Битола]], како учесник во борбите против [[Отоманско Царство|Османлиското Царство]].<ref name=":0" />
 
Во 1944 година заедно со [[Мате ДоагаДоаѓа]] од [[Крушево]] ги помагал партизанските единици.<ref name=":0" />
 
== Извори ==