Црква Света Софија (Софија): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: =Православие → =православие
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Историја: Правописна исправка, replaced: Константинопол → Цариград)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: =Православие → =православие)
|location=[[Софија]], [[Бугарија]]
|geo=
|religious_affiliation=[[Православиеправославие]]
|district=
|consecration_year=[[21 септември]] [[1930]]