Разлика помеѓу преработките на „Бачковски манастир“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎top: Форматна исправка, replaced: =Православие → =православие
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона)
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: =Православие → =православие)
| location={{знамеикона|BUG}} [[Бачково]], [[Бугарија]]
| geo={{coord|41|56|32|N|24|50|59|E|display=inline,title}}
| religious_affiliation=[[Православиеправославие]]
| province=
| district=[[Пловдивска област]]