Разлика помеѓу преработките на „Деветаголник“

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎Надворешни врски: clean up, replaced: са → се
с (→‎Поврзано: Јазична исправка, replaced: = Поврзани статии = → = Поврзано =)
с (→‎Надворешни врски: clean up, replaced: са → се)
 
{{Ризница-врска| Hendecagons }}
* [http://mathworld.wolfram.com/Hendecagon.html Деветаголник] на Mathworld
* [http://www.mathopenref.com/undecagon.html Дефиниција и особини на деветаголник], сасо интерактивна анимација
 
{{Портал|Математика}}