Европско првенство во фудбал 2004: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (3))
с (→‎Надворешни врски: Замена со тековно име на предлошка, replaced: {{Authority control}} → {{Нормативна контрола}})
* [https://web.archive.org/web/20040903183411/http://www.euro2004.com/ Official website] (archived) {{pt icon}} {{fr icon}} {{de icon}} {{es icon}} {{it icon}} {{ru icon}} {{jp icon}} {{cn icon}}
 
{{Нормативна контрола}}
{{Authority control}}
 
{{DEFAULTSORT:Uefa Euro 2004}}