Јунис Кетрин М. Ернст: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Стандардизација, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
Нема опис на уредувањето
'''Јунис Кетрин (Кити) М. Ернст''' е американска медицинска сестра бабичкабабица и лидерка во движењето медицинска сестра-бабица во Соединетите држави.
 
== Животопис ==
Анонимен корисник