Разлика помеѓу преработките на „Станислав Бинички“

нема опис на уредувањето
с (→‎top: clean up, replaced: црквен → црковн)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
| починал-место = [[Белград]] (Југославија)
| починал-причина =
| националност = србин[[Срби]]н
| наставка = <!-- ова е наставка за полињата „Роден“ и „Починал“. ако
го нема ова поле, ништо нема да се смени -->