Черњагово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
с
Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
с (Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја)
 
'''Черњагово''' или '''Чернак''' е [[Драма (град)|драмско]] село во [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
== ИсториjaИсторија ==
 
== Стопанство ==