Пулово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
с
Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја
с (Правописна исправка, replaced: Општествени институции → Општествени установи, Економија → Стопанство using AWB)
с (Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија, Историja → Историја)
 
'''Пулево''' — поранешно село во [[Драмско]], [[Егејска Македонија]], [[Република Грција]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
== ИсториjaИсторија ==
 
== Стопанство ==