Инџарли: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Исправен назив на предлошка, replaced: ПозКарта → ПолКарта)
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
'''Инџарли''' ({{lang-el|Πολύσυκο, Полисико}})'<ref>[http://pandektis.ekt.gr/pandektis/handle/10442/170422 Μετονομασίες των Οικισμών της Ελλάδας. Ντεντελέρ -- Παλιάμπελα]</ref><ref name="грчки имиња">[http://archive.is/20120630054156/www.freewebs.com/onoma/met.htm#selection-11969.0-11969.9 Μετονομασίες των οικισμών της Μακεδονίας 1919 - 1971]</ref> — село во [[Бук (општина)|Општина Бук]] во [[Драма (округ)|Драмски округ]], [[Егејска Македонија]], денес во областа [[Источна Македонија и Тракија]], [[Грција]].
 
== ГеографиjaГеографија и местоположба ==
 
Селото се наоѓа на 53 километри североисточно од градот [[Драма]] и на 9 километри северно од центарот на општината, [[Бук]].