Разлика помеѓу преработките на „Гошинце“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Историја: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Историja → Историја
с (→‎Географија и местоположба: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Географиja → Географија)
с (→‎Историја: Исправка на помешани латинични букви меѓу кириличните, replaced: Историja → Историја)
 
== Географија и местоположба ==
 
== ИсториjaИсторија ==
 
== Стопанство ==